Nasza rodzina - impresje genealogiczne

Pradziadek Stanisław Leon Kozłowski /1929/

Rodzina Kozłowskich pochodzi prawdopodobnie z okolic Inowrocławia. Pradziadek ślubował w 1889 roku w Inowrocławiu. Jego małżonka Marianna Bochińska mieszkała wraz z rodziną w tym mieście. Z miejsc urodzenia ich dzieci Stanisław (Niszczewice - 1890 r.) i Julian (Mątwy - 1904 r.) wynikałoby, że w tym rejonie zamieszkali po ślubie. Od 1911 roku mieszkali w Chełmży - pradziadek od 1921 roku był pierwszym polskim cechmistrzem Cechu Rzeźnickiego w Chełmży. Współzałożycielem i członkiem zarządu Polskiego Związku Cechów Rzeźnicko-Wędliniarskich w Poznaniu oraz współtwórcą "Gazety Przemysłu Rzeźnickiego".

Multimedia

LPNazwaDataOpis
1Pradziadek Stanisław Leon Kozłowski
Portret pradziadka - rysunek głównie ołówkiem.  
2Towarzystwo Kupców Samodzielnych w Chełmży1929
Ta duża fotografia z podpisem "Towarzystwo Kupców Samodzielnych w Chełmży 1919-1929 r." znajduje się w Bibliotece Miejskiej w Chełmży. Prawdopodobnie w ostatnim rzędzie trzeci od lewej stoi nasz pradziadek. Natomiast w jasnej marynarce czwarty od lewej stoi jego zięć Sylwester Muszyński.  

Strona przedstawia historie wielu spokrewnionych rodzin wywodzących się z Kujaw, Ziemii Chełmińskiej, Pomorza Gdańskiego: Głowackich, Kozłowskich, Klimków, Ruckich, Bielickich, Manikowskich, Kurowskich, Michalskich, Klińskich, Czajkowskich, Żyndów
Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" firmy PL-SOFT S.C